Najpopularniejsze lampy ogrodowe

W dzisiejszych czasach, posiadacze pięknych domów marzą o tym, aby ich ogrody były również zaskakujące. W tym celu, warto zadbać zarówno o rośliny jak i na przykład o oświetlenie. Tak naprawdę oświetlenie pełni bardzo ważną rolę, gdyż dzięki niemu można dłużej posiedzieć w ogrodzie, nawet gdy jest już bardzo późno oraz ciemno. Dzisiejszy rynek oferuje wspaniale rodzaje oświetlenia w postaci lamp ogrodowych.

Najpopularniejsze lampy ogrodowe

       Lampy ogrodowe wspaniale się prezentują w ogrodach oraz na posesjach. Wyglądają one naprawdę bardzo stylowo oraz atrakcyjnie. Dzięki najnowszym technologiom, mogą one wspaniale doświetlać ogród oraz podwórko, nawet w bardzo ciemną noc. Warto wiedzieć, jakie lampy ogrodowe można wybrać na swoją posesję oraz do ogrodu. Dużą popularnością cieszą się następujące lampy ogrodowe, takie jak:

  • reflektory,
  • kinkiety,
  • słupki,
  • latarnie ogrodowe,
  • lampy nawierzchniowe,
  • lampy pływające

          Jeśli chodzi o pierwszy typ lamp ogrodowych, czyli reflektory, umieszcza się je bezpośrednio na ścianach budynków mieszkalnych. Co również jest ciekawe, reflektory mogą mieć charakter typowo stojący. W takim właśnie wariancie, dają one dosyć mocne światło, zwłaszcza jeśli chodzi o punktowe oświetlenie. Kinkiety są natomiast kolejną propozycją, jeśli chodzi o lampy ogrodowe. Ważne jest to, iż mocowane one mogą być na przykład na ścianach budynków, podobnie jak reflektory. Co więcej, mogą mieć one również charakter typowo wiszący. Kinkiety mogą być rewelacyjnie dopasowane na przykład do altanek. Ważne jest również to, iż mogą być one wyposażone w specjalny czujnik ruchu. Oznacza to, że zapalają się one wyłącznie wtedy, gdy ktoś obok nich przejdzie. Zamontowany może być w nich również specjalny czujnik zmierzchu. Jest on również fantastycznym, wręcz przełomowym rozwiązaniem.

Lampy ogrodowe w klasycznym wydaniu

              Zdecydowanie, najbardziej klasycznym i bardzo praktycznym rozwiązaniem są lampy ogrodowe typu latarnie. Są to tak naprawdę typowe lampy, które umieszczone są dosyć stabilnie na wysokim żeliwnym słupku. Przede wszystkim są one praktyczne oraz funkcjonalne, a przy tym ładne. Pasują one w zasadzie najlepiej do takich ogrodów, gdzie jest bardzo duży teren. Można je po prostu postawić koło ścieżki, prowadzącej na przykład do domu albo do altanki. Również bardzo klasycznym wariantem są lampy ogrodowe typu słupki. Wspaniale wyglądają one w okolicy posesji, w ogrodzie. Warto wiedzieć, że klosz takich lamp ogrodowych, ma w zasadzie dowolny kształt. Właśnie te klosze umieszcza się na słupku, który to później umieszcza się w ziemi. Co również jest ciekawe, niekiedy takie lampy ogrodowe mają także swoją rozbudowaną podstawę. Jest to fantastyczna opcja, która umożliwia przykręcenie ich, do betonowego fundamentu. Takie lampy ogrodowe typu słupki są niezwykle stabilne.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *